Tananyag és módszertan
Egy gitártanár értékét bizony a tananyaga határozza meg. Gondoljatok bele az oktatási rendszerbe. Mindenhol tankönyvek és tananyag van, amit tanárok adnak át. A művészeti iskolákban sincs másként. Akkor miért ne kellene tananyag, jógaórán, nyelvórán, gitárórán egyaránt?
A saját tananyagomat 1987-ban kezdtem el kialakítani. Mára egy olyan gitároktató program lett belőle, ami a tanítványaim igényét minden szinten kielégíti. Sokat segített, hogy a zene mellett programozó is vagyok. Ezáltal röviden, tömören, logikus elrendezésben kapod az elméleti és gyakorlati ismereteket.
A tananyag online is elérhető‘ a tanítványaim számára, mobilbarát formátumban is. "Lapozzunk bele" a teljesség igénye nélkül!
- A kezdők elindítása akusztikus és elektromos gitáron
- Gyerekeknek (és szülőknek) sok gyerekdal, videó segédlettel
- Tábortűzi alapakkordoktól a jazz akkordszólókig
- Pentaton skáláktól a modális és distancia skálákon át a saját készítésú skálákig
- Kezdő és haladó riffeken át a komplett számok eljátszásáig, elemzéséig majd improvizációs gyakorlatok
- Kottaolvasás amatőr és profi szinten. A könnyűzenei ritmusokhoz külön módszertan
- A zeneelméleti alapoktól a teljes egyetemen oktatott diatónikus rendszerszemléletig és egy kicsit tovább is akár hangszerelés vagy zeneszerzés irányába
- Mesterkurzusok rock/blues/jazz és egyéb könnyűzenei stílusokban, ezen belül kíséret, improvizáció, hangszerelés, komponálás témakörökben
Szerintem ennyi most elég is lesz... Azért ne ijedj meg kezdőként ettől a sok katyvasztól, az volt a célom hogy bemutassam, nálam hosszú távra tervezhetsz.Nagy türelemmel, teljes részletességgel elkezdjük az elején és a saját tempódban haladva jutunk egyik fejezettől a másikig. A sorrendet is együtt határozzuk meg, hiszen ha az első cél a tábortűzi gitározás, akkor nyilván nem a skálákat fogjuk egész órán gyakorolni.
Oktatásra jelentkeznia jelentkezési lap kitöltésével tudsz. Ne késlekedj, minél hamarabb belevágsz, annál messzebb jutsz!